Permanentais grims

 

Permanentais grims (tatuāža) - tā nav dziļa (epidermas līmenī) ādas slāņa tetovēšana, izmantojot īpašus instrumentus, kam seko krāsvielu ievadīšana ādā, lai iegūtu relatīvi noturīgas līnijas.

 

 

 

Permanentais grims ir kļuvis par vienu no mūsdienu estētiskās kosmetoloģijas virzieniem.

 

Tā popularitātei ir vairāki skaidrojumi. Pirmkārt, kura gan sieviete nevēlas nedaudz (bet varbūt arī ļoti) uzlabot savas dabas dotus sejas vaibstus un krāsu!? Mainīt lūpu vai uzacu kontūru, palielināt, pagarināt, padarīt  spilgtākus. Padarīt izteiksmīgākas acis, izrotāt tās ar kontūru. Izrādās, ka var pat vizuāli samazināt acu asimetriju. Un rezultātā kļūt par burvīgas dzimumzīmes virs augšlūpas īpašnieci. Otrkārt, tatuāža ļauj aizmirst par ilgu ikdienas grima uzlikšanas rīta procedūru, kad ir nepieciešams tikai mazliet "izpausties". Treškārt, "ekstremālas" situācijas: sauna, baseins, pludmale, karstā laiks. Turklāt nav jāuztraucas, ka pēkšņi "izsmērējās" acis vai lūpas. Vienmēr būt formā - vai tas nav katras sievietes sapnis!? Ceturtkārt, ja alerģiska reakcija uz kosmētiku sasniedza savu limitu, tatuāžas hipoalerģiskās krāsas var atrisināt šo problēmu. Un, nobeigumā, piektais punkts - tika konstatēts, ka permanentais grims dažkārt ir ļoti nepieciešams cilvēkiem, kuriem veikta plastiskā operācija uz sejas. Šāda palīdzība var būt saistīta ar uzacu, acu, lūpu formas bojājumiem, kas dažreiz ir ārpus plastiskās ķirurģijas kompetences.

 

 

 

Ar ko atšķiras permanentais grims no tetovējuma?

 

Permanentais grims - tas ir virspusējs kosmētisks tetovējums. Permanentā grima laikā ādas caurduršana ir no 0,5 līdz 1 mm, bet tetovēšanas laikā - no 1 līdz 2 mm. Atšķiras  arī krāsvielas (pigments). Permanentā grima laikā lieto pilnīgi dabīgas krāsvielas - pigmentu, kas palīdz pielāgot krāsu dabīgiem dabas toņiem. Ar laiku tie iesūcas ādā līdz pilnīgi pazūd. Tetovējuma pigments ietver sintētiskās piedevas, kas ar laiku nodrošina pigmenta noturību. Procedūra tiek veikta, izmantojot īpašu aparātu, ņemot vērā ādas tipu un pigmentu specifiku. Permanentā grima kontūru uzklāšana notiek, pamatojoties uz tetovēšanas principu. Tikai pigmentu injicē virspusēji ādā, tikai ādas augšējos slāņos un pēc sadzīšanas, pēc procedūras, pigments iesūcas ādas dziļākajos slāņos, kas ļauj tam saglabāties no 3 līdz 5 gadiem. Pigmenti ir tā izstrādāti, ka ar laiku to struktūru pārstrādā ādas šūnas, it kā noēdot to. Turklāt permanentais grims - ir ne mazāk sarežģīta māksla kā tetovējums.

 

 

Kontrindikācijas  
Tāpat kā jebkura kosmētiskā procedūra, permanentajam grimam ir vairākas kontrindikācijas. Pirmkārt, tas attiecas uz pacientiem ar cukura diabētu, astmas slimniekiem, herpes vīrusa slimniekiem, cilvēkiem ar ādas un asins slimībām, kā arī grūtniecēm
.